Spotkanie między Leicester oraz Middlesbrough dnia 2024-02-17 15:00 - 1-2

W ostatnim spotkaniu 33. kolejki Championship drużyna Leicester podejmowała na własnym stadionie ekipę Middlesbrough. Mecz ten odbył się dwa dni temu, 17 lutego o godzinie 15:00 na King Power Stadium. Rywalizacja zakończyła się zwycięstwem gości, którzy pokonali gospodarzy 2:1. Wynik na przerwę wskazywał na prowadzenie Middlesbrough 2:0.

Mecz Leicester vs. Middlesbrough - Relacja

Spotkanie pomiędzy drużynami Leicester i Middlesbrough w ramach 33. kolejki Championship odbyło się na stadionie King Power Stadium. Gospodarze przegrali ten mecz 1-2, pomimo walecznej postawy w drugiej połowie.

Sędzią głównym tego starcia był Chris Kavanagh z Anglii, który prowadził mecz sprawnie i konsekwentnie, nie pozwalając na zbyt ostre zagrania.

Już w 24. minucie Middlesbrough objęło prowadzenie za sprawą F. Azaza, który wykorzystał podanie L. O'Briena i wpakował piłkę do siatki. Gospodarze byli zaskoczeni szybkim ciosem gości.

Na 0-2 podwyższył R. McGree w 37. minucie, a asystę zanotował S. Silvera. Leicester musiał szybko zmienić taktykę, aby nie oddalić się zbyt daleko rywalom.

W drugiej połowie Leicester próbowało odwrócić losy meczu, a wysiłek J. Vardiego w 85. minucie został nagrodzony bramką, lecz było to za mało, by odrobić straty.

W trakcie meczu padły żółte kartki. Na stronie gospodarzy zareagował Wout Faes w 60. minucie, natomiast po stronie gości kartki obejrzeli: Matthew Clarke (3'), Tom Glover (59'), Riley McGree (73'), Luke Ayling (81').

Nie odnotowano czerwonych kartek, co świadczyło o zaciętej, ale fair rywalizacji na boisku.

Po zakończeniu tego spotkania, Leicester zmierzy się kolejno z Leeds, Bournemouth i QPR, natomiast Middlesbrough czekają starcia z Plymouth, Stoke City i Norwich. Kibice obu drużyn już z niecierpliwością wyczekują kolejnych emocji, jakie przyniesie dalszy przebieg sezonu.