Spotkanie Middlesbrough kontra Preston dnia 2023-11-28 19:45: wynik końcowy 4-0

Wczorajszy mecz pomiędzy drużynami Middlesbrough i Preston zakończył się zwycięstwem gospodarzy 4-0. Middlesbrough prowadziło 3-0 na przerwę. Spotkanie odbyło się na Riverside Stadium w ramach 18. kolejki Championship.

Mecz pomiędzy drużynami: Middlesbrough (Gospodarz) przeciwko Preston (Goście)

Data i godzina meczu: 28 listopada 2023, 19:45

Liga: Championship

Kolejka: 18

Miejsce rozgrywki: Riverside Stadium

Sędzia Główny: Andrew Kitchen

Następne mecze dla Middlesbrough: Ipswich, Hull City, Swansea.

Następne mecze dla Preston: Norwich, Huddersfield, Marseille.

Relacja z meczu

Wieczór na Riverside Stadium zapowiadał się obiecująco, a kibice Middlesbrough byli gotowi na pełne emocji starcie z Preston. Widownia rozpalała atmosferę, dopingując swoją drużynę już od pierwszych minut. Sędzia Andrew Kitchen poprowadził mecz, a piłkarze obu ekip wychodzili na murawę z determinacją w oczach.

Pierwsza połowa rozpoczęła się dynamicznie, a już w 16. minucie to gospodarze wyszli na prowadzenie. I. Jones zapisał się na listę strzelców, wykorzystując dogodną sytuację, a asystę zanotował M. Crooks. Middlesbrough objęło prowadzenie 1-0, a kibice oszaleli ze szczęścia.

Nie minęło wiele czasu, zanim gospodarze zwiększyli swoją przewagę. R. van den Berg zdobył bramkę w 26. minucie, wykorzystując asystę D. Barlasera. Preston miało coraz trudniej zatrzymać atakujących rywali, a gospodarze prowadzili 2-0.

Emocje na stadionie sięgały zenitu, gdy już w 37. minucie Middlesbrough zdobyło trzecią bramkę. I. Jones ponownie wpisał się na listę strzelców, tym razem wykorzystując asystę M. Rogersa. Wynik do przerwy to imponujące 3-0 dla gospodarzy, którzy kontrolowali przebieg spotkania.

Druga połowa nie przyniosła odpoczynku dla drużyny gości. Pomimo determinacji, Preston nie zdołało odrobić strat i znaleźć sposobu na pokonanie świetnie dysponowanej obrony Middlesbrough. Gospodarze utrzymywali przewagę, a emocje sięgały zenitu w samej końcówce spotkania.

W doliczonym czasie gry to Middlesbrough ponownie cieszyło się ze strzelonej bramki. A. Bangura zapewnił kibicom jeszcze większe powody do radości, kończąc mecz wynikiem 4-0 na korzyść gospodarzy. S. Greenwood zanotował asystę przy tej bramce, a kibice Middlesbrough wybuchnęli gromkimi oklaskami.

Mecz zakończył się zwycięstwem Middlesbrough 4-0, a kibice opuszczali stadion pełni radości z doskonałego występu swojej drużyny. Zawodnicy obu ekip zasłużyli na brawa za oddany mecz, a emocje nie opuszczały Riverside Stadium aż do ostatniego gwizdka sędziego.

Kolejne spotkanie zapowiada się równie pasjonująco, gdy Middlesbrough zmierzy się z Ipswich, a Preston spotka z Norwich. Wierni kibice obu drużyn już nie mogą się doczekać kolejnej dawki futbolowych emocji na angielskich boiskach.